Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Wielu z nas ma krewnych czy przyjaciół poza granicami kraju. Część Polaków wiele lat temu wyemigrowało do Niemiec, a nie zawsze mamy czas i możliwości, by ich odwiedzić. W związku z tym, wysyłamy paczki do Niemiec. Jak to zrobić, by przesyłka bezpiecznie dotarła, ale nie była zbyt droga?

Kto przewozi przesyłki międzynarodowe? Jak wysłać paczki do Niemiec?

Specjaliści szacują, że za naszą zachodnią granicą mieszka około 800 tysięcy Polaków, więc przesyłki międzynarodowe są nadawane bardzo często. Paczkę można przesłać za pośrednictwem różnych przewoźników – poczty, firm kurierskich lub przewoźników specjalizujących się w przewozie osób. Najbezpieczniejsza jest przesyłka kurierska, która szybko dotrze do adresata. Przesyłki międzynarodowe dotrą szybciej niż za pośrednictwem poczty. Do tego kraju często jeżdżą także prywatni przewoźnicy, ale nie mają oni oficjalnego cennika, więc nie wiemy, ile dokładnie zapłacimy za przewóz paczek do Niemiec. Przesyłki międzynarodowe transportowane przez firmy kurierskie na pewno dotrą na czas, a wszystkie formalności załatwimy w domu, wystarczy komputer z dostępem do internetu.paczki do Niemiec

Jak na poczcie wysłać paczki do Niemiec?

Tradycyjna poczta również wysyła paczki poza granice naszego kraju. Zanim nadamy przesyłki międzynarodowe, musimy określić, czy paczka ma być priorytetowa czy ekonomiczna. Priorytety są transportowane drogą lotniczą, więc docierają na miejsce szybciej niż paczki ekonomiczne. Tego typu paczki do Niemiec są przewożone samochodami.

Jak kurierem wysłać paczki do Niemiec?

Jeśli chcemy zamówić kuriera, to musimy odwiedzić stronę internetową wybranego usługodawcy. Na stronie znajdziemy formularz wyceny, który jest podstawą ustalania wysokości opłat za paczkę. W jednej z firm wysyłka paczki o wadze do 30 kg kosztuje ponad 40 zł. Oczywiście, dokładną kwotę poznamy dopiero wtedy, gdy w formularzu wpiszemy wagę i wymiary paczki oraz zamawiane usługi dodatkowe, a system ustali wysokość opłat. Koszty transportu przesyłek międzynarodowych zależą od wielu czynników. Im paczka jest cięższa oraz większa, tym wyższa będzie cena za jej dostarczenie. Nie bez znaczenia jest także dokładna odległość do pokonania przez kuriera, a także sposób dostarczenia paczki. Trasa pokonywana w tradycyjny sposób (przewóz busem) będzie tańsza niż paczka kurierska wysyłana priorytetem, czyli samolotem. Wiele przesyłek międzynarodowych trzeba ubezpieczyć, gdyż jest to obowiązkowe, a to również wpływa na wysokość opłaty. Wypełniając formularz, dokładnie wpiszmy dane odbiorcy i nadawcy i zapłaćmy za przesyłkę. Kiedy nasza płatność zostanie odnotowana przez system, wtedy na nasz adres e-mail firma wysyła list przewozowy, który trzeba wydrukować trzy razy (dla nadawcy, dla firmy kurierskiej i do paczki) i podpisać. Przesyłkę od nadawcy odbiera osobiście kurier. Od tego momentu można śledzić jej drogę za pomocą specjalnej aplikacji znajdującej się na stronie internetowej danej firmy kurierskiej. Wysyłka paczek do Niemiec nie jest skomplikowana. Wystarczy umiejętnie zapakować paczkę i dobrze wypełnić list przewozowy, a pakunek na pewno dotrze do odbiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *