Wyjątkowe kierunki na wakacje

Wakacje kojarzą się głównie z plażą lub górami. Jednak możliwości do ich spędzenia jest o wiele więcej. W dużej mierze jest to zależne od kierunku jaki wybierzesz na swoje wypoczynkowe wojaże. Zatem warto poznać wyjątkowe kierunki na wakacje 2016, które na pewno nie pozwolą Ci się nudzić, a pozostawią po sobie miłe wspomnienia.

Czym zaskoczyć mogą polskie Mazury?

Wydaje się, że wybór Mazur jako wyjątkowy kierunek na wakacje jest pomysłem nietrafionym – no bo co wyjątkowego może być w naszej polskiej, zalanej jeziorami krainie? Owszem, może być wiele ciekawych elementów, wszystko bowiem zależy od podejścia, jak również sposobu spędzania wakacji.

Przede wszystkim jest to miejsce wręcz idealne na spędzenie wakacji w pełnym relaksie. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, dlatego nietrudno jest tu znaleźć domek czy pokój do wynajęcia z własnym jeziorkiem, nad którym w ciszy i spokoju można się opalać, czytać książkę. Liczne jeziora zapewniają duża różnorodność gatunków ryb, które można godzinami łowić, by wieczorem położyć je na grillowy ruszt. Malownicze widoki dostarczają niezapomnianych chwil.

Mazury absolutnie są miejscem pełnym wyjątkowego uroku, o który ciężko jest, nie tylko w innych regionach naszego kraju, ale również na świecie.

Jak spędzić wakacje w Skandynawii?

Jeśli nie jesteś miłośnikiem ekstremalnie wysokich temperatur, wybierz się na północ Europy, gdzie położone są malownicze skandynawskie krainy. Norweskie fiordy, skaliste wysepki oraz białe noce, to tylko kilka z wyjątkowych atrakcji jakie można spotkać w Skandynawii.

Najcieplej jest tu w lipcu i sierpniu – średnie temperatury sięgają ok. 25 stopni Celsjusza, a więc klimat jest wręcz idealny do zwiedzania czy aktywnego wypoczynku. Osoby preferujące bardziej wiosenne klimaty będą czuły się tu wręcz idealnie. W okresie letnim słońce zachodzi ok. 23.00, a wstaje już o 3.00 nad radem. Zjawisko to jest określane jako białe noce.

Skandynawia ma wiele do zaoferowania – rejsy po malowniczych wyspach, wspinaczka w górach, psie zaprzęgi, jak również zwiedzanie lodowych krain i lodowców. Udział w połowie krabów, hotel pod gołym niebem czy wikińskie wioski – to tylko kilka przykładów na możliwości jakie ma do zaoferowania ta kraina.Wakacje

A może wakacje w mieście?

Nie jest przecież powiedziane, że na wakacje 2016 musisz wybrać się na łono natury. Możliwość wypoczynku jest również w mieście, a jeśli już mówimy o mieście, wybierzmy to największe – Nowy Jork! To prawdziwa kopalnia możliwości, nie tylko pod względem turystycznym. Niejeden turysta odwiedził to magiczne miejsce i… pozostał na dłużej realizując swoje marzenia.

Będąc w Nowym Jorku oczywiście musisz odwiedzić Central Park, który ze względu na swoją konstrukcję, jak również położenie, pełen jest ciekawych i tajemniczych miejsc. Top of The Rock zapewni niezapomniany widok na całe miasto. By dotknąć choć odrobiny światowej sławy, wybierz się na Brodway, gdzie zostaniesz zalany niezliczoną ilością bodźców i reklam, a wieczorem warto jest wybrać się np. na musical Chicago. Oczywiście nie możemy zapominać o Statule Wolności, która jest dla Amerykanów ważny symbolem, będąc jednocześnie wyjątkową i niespotykaną wręcz konstrukcją.

Jak widać, miejsc na wyjątkowe wakacje 2016 jest wiele, a wszystko zależy od tego, co i w jaki sposób chcesz zwiedzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *