Jak wybrać wentylator do domu?

Często gorące temperatury sprawiają, że nie ma czym oddychać. Upały dają się we znaki i idzie się ugotować – czy to w mieszkaniu, czy w biurze. W takich sytuacjach z pomocą spieszy wentylator. Tego typu urządzenia są wybawieniem w czasie lata i nie tylko – wiele z nich, oprócz chłodzenia ma także funkcje grzania – można więc z nich korzystać przez cały rok. Na rynku dostępne są różne modele wentylatorów – możemy wyróżnić kolumnowe i tradycyjne. Jak wybrać idealny wentylator? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Czym jest wentylacja i dlaczego jest tak ważna?

Wentylacja to określenie wymiany powietrza w pomieszczeniach. Usuwane jest zużyte powietrze, a na jego miejsce napływa powietrze świeże. Jeśli w pomieszczeniu lub domu nie ma wentylacji, to gromadzone są tam wszystkie zanieczyszczenia. Mowa tutaj na przykład o wydychanym dwutlenku węgla, pyłkach, roztoczach, kurzu oraz zarodnikach pleśni. Dodatkowo – wszystkie związki chemiczne wydzielane przez różne elementy wyposażenia, które są szkodliwe. Wydychane powietrze wpływa na wzrost wilgotności powietrza, a to jest pożywką dla roztoczy – i kółko się zamyka…

Klimatyzacja czy wentylator? Jak wybrać mniejsze zło?

Nie da się ukryć, że klimatyzacja to najlepszy sposób na walkę z wysoką temperaturą. Niestety, badań dowodzi, że nie jest ona zbyt zdrowa – często prowadzi do przeziębień i zmniejsza odporność. Dobrą alternatywą są wentylatory. Ruch łopatek wywołuje chłodny podmuch powietrza, który jest nieoceniony, szczególnie w upalne dni. Jeśli pomieszczenie nie jest klimatyzowany, to najlepiej zaopatrzyć się w tego typu urządzenie.

Jakie są rodzaje wentylatorów?

Wentylatory dostępne na rynku można podzielić ze względu na ich budowę. Wyróżniamy tutaj wentylatory tradycyjne oraz wentylatory kolumnowe.

Wentylatory tradycyjne są to urządzenia, które wyposażone są w metalowe lub plastikowe śmigło. Wentylatory kolumnowe to sprzęty, które posiadają kilka śmigieł, które przytwierdzone są do pionowej osi. Szczególnie popularne są wentylatory Systemair.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wentylatora?

Decydując się na wentylator, warto wziąć pod uwagę rodzaj oraz wielkość pomieszczenia. Istotna jest również ilość osób, która na ogół będzie przebywać w danym pomieszczeniu. Dużym udogodnieniem są modele, które posiadają funkcje, które ułatwiają ich obsługę – na przykład regulację prędkości czy specjalne tryby. Nie bez znaczenia jest również wygląd urządzenia – podstawa powinna być stabilna a osłona, zdejmowana.

Dlaczego warto wybrać wentylatory Systemair?

Tak naprawdę Systemair w swojej ofercie posiada mnóstwo wentylatorów o różnym zastosowaniu. Są to zarówno wentylatory do budynków mieszkalnych, pomieszczeń biurowych a także dużych hali produkcyjnych. Wszystkie produkty posiadają atesty jakości – są dokładnie przetestowane w laboratoriach oraz realnych warunkach. Wentylatory Systemair (można je znaleźć tutaj: https://klima-sky.pl/wentylatory-kanalowe-c53) zapewniają niskie zużycie energii, dlatego są przodownikiem na rynku branżowym. Wentylatory Systemair charakteryzują się wysoką jakością wykonania.

Posted in Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *