Z cyklu: jak nie zrazić się do prowadzenia sklepu

sklep internetowy

W dzisiejszym tekście chciałbym napisać o częstszych błędach, które spotykam u właścicieli sklepów internetowych. W wielu przypadkach historia ta mogłaby zostać streszczona w następujący sposób: 

Halyna, mam pomysł! Otwieram swój pierwszy sklep internetowy 

Ok. Mija tydzień. Po wielogodzinnym 

Jak niszczy się duże partie dokumentów?

W każdej firmie produkuje się wiele plików, a okres ich przechowywania określają przepisy prawa. Jeśli mamy archiwum, zapewne w nim przechowujemy piki. Nawet największe archiwum ma ograniczenia, więc część dokumentów można zniszczyć, gdy minął czas obowiązkowego ich składowania. Co robić

bezpieczny transport paczki

Jak zarchiwizować faktury?

Prowadzenie firmy nakłada na przedsiębiorcę wiele obowiązków, wśród których jest także fakturowanie, rozliczenia podatkowe oraz przechowywanie dokumentów księgowych. Dokumentację księgową należy w odpowiedni sposób przechowywać, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Łamanie przepisów dotyczących archiwizacji faktur grozi bowiem poważnymi konsekwencjami.

Jak

własna działalność godspodarcza

Biznes w górach – nie tylko oscypki

Oscypek - Kse - Marktstand

Oscypki od zawsze kojarzyły się atrakcją górską. Bo gdzie indziej można zjeść tak smaczne sery jak nie w górskiej chacie?  Jednak góry to nie tylko oscypki. Zobaczmy, co jeszcze może przyciągnąć górskiego turystę.

 

Zostań przewodnikiem

Przewodnik w górach to …

ZUS dla nowej firmy

Jaki ZUS dla nowej firmy?

Rozpoczynanie samodzielnej działalności gospodarczej dla wielu osób jest spełnieniem marzeń, ale wiąże się z dużym stresem. Skupiając się na rozwoju firmy, nie możemy zapomnieć, że każda osoba, która rozpoczyna prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej jest zobowiązana jest do opłacania składek ZUS.

terminal płatniczy
informatyka Wrocław

Studia informatyczne we Wrocławiu

Wybór kierunku studiów to najważniejsze zadanie osoby kończącej naukę w szkole średniej. Kiedy przyszły student już wie, czego chce się uczyć, musi określić, gdzie będzie się edukował. Wybór ten zdeterminuje przyszłe 5 lat jego życia. Bez względu na zmieniające się