Czy damski portfel powinien być duży?

Elegancka i zapracowana kobieta musi mieć portfel, do którego włoży pieniądze i karty bankomatowe, a który wygodnie pomieści także dowód rejestracyjny samochodu. Piękne, skórzane damskie portfele znajdziemy bez problemu. Warto jednak dokładnie przejrzeć ofertę, by kupiony przedmiot był nie tylko ładny, ale i funkcjonalny. Czy portfel powinien być duży?

Najlepsze damskie portfele

Klasyczne damskie portfele są wykonywane ze skóry naturalnej, a ich krój jest prosty i tradycyjny. Oczywiście, można kupić bardziej wymyślny model, ale to te klasyczne nie znudzą się nam nawet przez długie lata użytkowania. Dobry portfel powinien mieć odpowiednią ilość przegródek oraz kieszeni. Przed zakupem zastanówmy się, ile rzeczy chcemy w nim nosić. Jeśli mamy kilka kart, wybierzmy portfel z wieloma przegródkami. Duże damskie portfele pomieszczą dowód rejestracyjny i prawo jazdy, a także dokumenty ubezpieczeniowe. Ponadto w sprytnych kieszonkach ukryjemy karty zniżkowe do sklepów, które teraz rozdają choćby popularne drogerie. Możemy wybrać portfel nieco mniejszy, ale z wieloma przydatnymi przegródkami.

Style damskich portfeli. Co wybrać?

Różnorodność wzorów i faktur, a także materiałów i kolorów damskich portfeli pozwala na szeroki wybór, począwszy od klasycznej elegancji aż do ekstrawagancji. Większość kobiet wybiera portfel zrobiony ze skóry naturalnej, który ma elegancki wygląd i wysoką trwałość. Możem kupić damskie portfele zrobione ze skóry gładkiej lub z widoczną fakturą, lakierowanej lub matowej. Ich kolorystyka jest jednak podstawowa – głównie czerń, brązy i czerwienie. Alternatywą dla portfeli skórzanych mogą być portfele wykonane z wytrzymałych tkanin. Ich główną zaletą jest bogata kolorystyka i wzornictwo.

Czy duże damskie portfele są najlepsze?

Duże damskie portfele są mniej poręczne, ale zmieścimy w nich wszystko czego potrzebujemy. Z takim portfelem bardzo szybko możesz zmienić torebkę, gdyż wystarczy przepakować portfel, by mieć pewność, że niczego nie zapomnieliśmy. Można mieć także dwa portfele, które będziemy wymieniać w zależności od potrzeb. W codziennym użytkowaniu przyda się portfel pełnowymiarowy, w którym zmieścimy wszystkie niezbędne rzeczy. Do kopertówki mieszczą się niewielkie portfele damskie, do których włożymy tylko gotówkę i kartę kredytować. Zwróćmy także uwagę na jakość wykonania portfela. Szwy powinny być wykonane starannie, mocnymi nićmi, a wszelkie elementy zamykające typu zatrzaski, bigiel, zamki błyskawiczne – solidnie zamontowane. Pamiętajmy, by dobrze traktować przedmiot, w którym przechowujmy skarby. W przypadku skórzanych portfeli damskich unikajmy ich zamoczenia, bo skóra pod wpływem wody może się odkształcać i pęcznieć, nabierając przy tym nieładnego wyglądu.

W sklepach znajdziemy tak wiele modeli damskich portfeli, że z pewnością wybierzmy taki, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Pamiętajmy, że portfel musi być nie tylko ładny, ale i funkcjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *