Czym się różni przesyłka za pobraniem od przesyłki na koszt odbiorcy?

Zakupy przez Internet stają się coraz bardziej popularne. Nie da się ukryć, że taka forma jest niezwykle szybka i bardzo wygodna. Wraz ze wzrostem zainteresowania społeczeństwa handlem elektronicznym wzrosła również ilość internetowych oszustw. Wiele osób wciąż broni się przed tą formą zakupów, gdyż boją się, że zostaną oszukani. Na ma czym się martwić – jeżeli pojawiają się wątpliwości co do intencji kupującego bądź sprzedającego wystarczy wybrać odpowiednią formę płatności – za pobraniem przesyłki lub przesyłkę na koszt odbiorcy.

Dlaczego warto być ostrożnym w sieci?

Nie każdy jest uczciwy – szczególnie w Internecie. Wiele osób, czy nawet firm zakłada fikcyjne konta, oferuje produkty, których nie posiadają i co jakiś czas zmieniają grupę odbiorców. Dostają przelew i nagle zapadają się pod ziemię. Często oferują produkty podrobione, znacznie różniące się od oryginału. Płatności z góry są bardzo wygodne, jednak wiążą się także z dużym ryzykiem. Bardzo dużo słyszy się o takich oszustwach – a sprawcę jest ciężko namierzyć, a dochodzenie zazwyczaj ciągnie się latami. Takie działania obserwuje się coraz częściej – dlatego warto jakoś się zabezpieczyć. Szczególnie czujnym warto być podczas pierwszych zakupów w nieznanym sklepie. Nikt nie chce być oszukany – a płacąc ‘z góry’ za przesyłkę trochę można się na to narazić. Na szczęście jest wiele opcji płatności oraz wysyłania paczek – przykładem może być przesyłka za pobraniem.

Jak działa przesyłka za pobraniem?

Zamawiając cokolwiek w Internecie, zawsze wiąże się z tym jakieś ryzyko, dlatego jeśli nie ma pewności co do wiarygodności źródła – sklepu, czy osoby prywatnej zawsze warto zdecydować się na przesyłkę za pobraniem. Działa to bardzo prosto – kurier dostarcza paczkę do odbiorcy i dopiero wtedy regulowana jest płatność za dany towar. Pieniądze przyjmowane przez kuriera są dostarczane do nadawcy paczek. Odbiorca płaci dopiero wtedy, gdy odbierze paczkę. Jeżeli jest uszkodzona, lub nie spełnia wymagań – można jej nie przyjmować i wtedy nadawca ‘ma problem’. Przesyłka za pobraniem to również dobra opcja dla osób, które nie mają konta bankowego lub chcą zapłacić dopiero wtedy, gdy będą mieć pewność, że towar jest zgodny z opisem. Oczywiście wybór tej formy wiąże się z koniecznością oczekiwania na paczkę – ktoś musi być w domu by ją odebrać i zapłacić. Przesyłkę za pobraniem oferuje zarówno Poczta Polska, jak i wszystkie firmy kurierskie działające obecnie na rynku.

Czym jest przesyłka na koszt odbiorcy?

Adresując paczkę zawsze można ją wysłać na koszt odbiorcy. Chodzi tutaj o to, że adresat po przyjęciu paczki musi dodatkowo opłacić koszty związane z jej dostarczeniem. Jest to mało popularna forma wysyłki, gdyż wygodniej jest – zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy do ceny produktu po prostu doliczyć koszty wysyłki. Oczywiście istnieje ryzyko, że adresat nie przyjmie paczki i wtedy możliwe jest, że wróci ona do nadawcy i to on będzie musiał zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *