Biznes w górach – nie tylko oscypki

Oscypek - Kse - Marktstand

Oscypki od zawsze kojarzyły się atrakcją górską. Bo gdzie indziej można zjeść tak smaczne sery jak nie w górskiej chacie?  Jednak góry to nie tylko oscypki. Zobaczmy, co jeszcze może przyciągnąć górskiego turystę.

 

Zostań przewodnikiem

Przewodnik w górach to nie tylko bezpieczeństwo, ale również pewność, że zwiedzi się najważniejsze miejsca w górach nie tracąc czas na ich poszukiwanie. Przewodnik turystyczny to idealne rozwiązanie dla osób chcący dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o regionie, dlatego przewodnik górski powinien znać własne góry od podszewki.

Aby zostać przewodnikiem górskim należy spełnić następujące warunki:

  • Mieć ukończone 18 lat i wykształcenie co najmniej średnie.
  • Posiadać dobra kondycję i sprawność fizyczną.

Handluj pamiątkami

Stoiska z pamiątkami są jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na wakacjach. Klienci chętnie kupią wszystko, co jest związane tematycznie z danym rejonem.  Drewniane ciupagi, tabliczki i widokówki z wygrawerowanymi imionami, to wszystko chętnie kupują klienci. Popyt mają także rzeczy mniej związane z górami jak drapaczki czy zabawki dla dzieci.

Szczególną uwagą cieszą się miejsca, które posiadają akceptację kart płatniczych. Możliwość płatności bezgotówkowych pozwoli zatem na zwiększenie utargu, dlatego w przypadku stoisk sezonowych warto zakupić terminal mPOS.

Krupowki street in Zakopane. Poland

Noclegi zawsze w cenie.

W sezonie letnim i zimowym niemal wszystkie pensjonaty są oblegane przez podróżnych. W ośrodkach turystycznych branża hotelarska przynosi największe zyski właśnie w sezonie wakacyjnym oraz zimowym.  W górach, gdzie sezon trwa niemal 9 miesięcy, inwestycja we własny pensjonat to strzał w dziesiątkę.

Mam gdzie spać, ale gdzie zjeść?

Usługi gastronomiczne są jednym z najważniejszych w dziedzinie usług turystycznych. Restauracje, gdzie można zjeść smaczne potrawy regionu zawsze będą cieszyć się szerokim zainteresowaniem. Idąc uliczką w Zakopanem lub Karpaczu mija się pełno restauracji, z której każdy stara się serwować inne produktu lub zachęcać innym, ludowym wystrojem. W sezonie niemal wszystkie mają zapełnione wszystkie miejsca. Można również zainwestować w mobilne budki z jedzeniem np. sery z grilla i frytki.

Ale gdzie parkować?

Miejsce, gdzie zostawić auto jest równie ważne jak to, gdzie dobrze zjeść. Parking krótko terminowy, jeżeli znajduje się dość blisko centrum lub szlaku turystycznego może przynieść naprawdę duży dochód.  Wystarczy, że zainwestujesz w widoczną reklamę a klienci sami będą do Ciebie zajeżdżać. Dosłownie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *